10.8 C
Ohrid
понеделник, мај 10, 2021
Почетна Македонија Kомбе со мигранти излета од патот Струмица – Валандово.

Kомбе со мигранти излета од патот Струмица – Валандово.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вечерва околу 21:30 часот на патот Струмица – Валандово, кај Тркања, патничко товарно возило од засега непознати причини излетало од патот и се превртело. Според очевидци во комбето имало мигранти.

Интервенирала Противпожарната единица на Струмица со шестмина пожарникари, кои со специјални хидраулични алатки е пристапено кон извлекување на повредените. Според информациите од ТППЕ Струмица, седум лица се префрлени во Струмичката болница.

Полицијата врши увид на самото место.

РЕКЛАМА

strumica.net

- Реклами -