20.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Охрид Охриѓанец го фотографирал ливчето и побегнал од гласачкото место.

Охриѓанец го фотографирал ливчето и побегнал од гласачкото место.

Translate (Eng):[gtranslate]

Охриѓанец се обидел да го фотографира ливчето при што побегнал од гласачкото место.

На едно од гласачките места гласач се обидел да го фотографира гласачкото ливче, но го забележале членовите на избирачкиот одбор, по што тој избегал. Неговиот идентитет е познат и веднаш бил пријавен во ДИК.

РЕКЛАМА
- Реклами -