15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Стефчо Јакимовски: Јас сум Северна Македонија да има премиер Албанец и во...

Стефчо Јакимовски: Јас сум Северна Македонија да има премиер Албанец и во тоа нема ништо лошо.

Translate (Eng):[gtranslate]

Стефчо Јакимовски во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека нема ништо лошо во тоа Албанец да биде премиер и дека барањето на ДУИ е легитимно.

-Нека си биде Албанец премиер, нема тука нема ништо лошо. Мислам дека и ќе биде здраво. Нека видат сите што сакаат да седат дома, да не гласаат. Тоа не води кон бинационализација, кон бинационализација води ако се позајмуваат пратеници. Барањето на ДУИ за премиер Албанец е легитимно, смета Јакимовски.