15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Охрид Се колат јагниња во Охрид пред зграда и пред очите на малите...

Се колат јагниња во Охрид пред зграда и пред очите на малите деца, полицијата вика нема моќ да казни некој за ваква работа.

Translate (Eng):[gtranslate]

На Фејсбук се постираат фотографии од охригани кои сведочат на колење јагниња поради прославата на празникот во Охрид. На сликите, кои се вознемирувачки, се гледа како пред зграда и пред деца се колат животните, а за социјална дистанца и носење маски никој ништо не превзема од возрасните. А полицијата?? Нем посматрач или публика!?

Девојката пред чија зграда се колеа животните, кај биљaнини, вели дека пријавила во полиција, но од таму и рекле дека немаат баш моќ за оваа ситуација!

Излегов на тераса да доручкувам, ми се згади животот. Во центар на Охрид, на биљанини, пред очи на деца.
Повикав…

Posted by Ilina Veljanovska on Петок, 31 јули 2020

MMS