10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонија35 Годишна Велешанка починала од Ковид19

35 Годишна Велешанка починала од Ковид19

Почина 35-годишната жителка на село Бузалково која пред два дена беше примена на инфективното одделение во велешката болница и по само неколку часа, поради нагло влошување на нејзината здравствена состојба, итно беше префрлена на клиниката за Инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, јави порталот veles365.

Таа починала вчера, откако претходно имала симптоми на зараза со коронавирусот. Според информациите на порталот, жената немала хронични заболувања. Во меѓувреме, се чека резултатот од тестот, за да се утврди дали починатата била заразена со коронавирус.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...