19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридСите ученици од Охрид и Охридско добија бесплатни заштитни респираторни маски благодарение...

Сите ученици од Охрид и Охридско добија бесплатни заштитни респираторни маски благодарение на Охридскај,СОС балканмедиа и Охридски Комуналец од Охрид

Охридскај,СОС балканмедиа и Охридски Комуналец од Охрид ,денес со донаторска акција под мотото – „ Заштитна респираторна маска за секој ученик“.

Заштитни респираторни маски донирани се во основните училишта:

-„Свети Климент“,заедно со посебните паралелки

-„Григор Прличев“,со подрачните училишта во Рача и Пештани

-„Браство“,двете училишта

-„Христо Узунов“

Акцијата под мотото – „ Заштитна респираторна маска за секој ученик“продолжува во школите кој се сместени во руралните средини и во Општина Дебарца.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...