17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Со свирка и ротација на Итната помош колегите ќе и оддадат последна...

Со свирка и ротација на Итната помош колегите ќе и оддадат последна почит на прерано починатата медицинска сестра Дијана Димоска

Translate (Eng):[gtranslate]

Утре во 12 часот, точно напладне возилата за брза помош на Здравствен дом и возилата од Општа болница од Охрид заедно со свирење и ротација на светло ќе и оддадат последна почит на прерано починатата медицинска сестра Дијана Димоска.

Димоска имаше само 50 години и беше работно ангажирана во Интернопто одделение на болницата во Охрид и ја загуби последната битка со Ковид – 19. Дијана завчера беше погребана на Градските гробишта во Охрид.

Публицитет.мк

РЕКЛАМА
- Реклами -