15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Излегол надвор да испуши цигара: Дваесетгодишниот Неџип Вренези од струшко Велешта, е...

Излегол надвор да испуши цигара: Дваесетгодишниот Неџип Вренези од струшко Велешта, е една од жртвите кои загинаа во синоќешниот терористички напад во Виена

Translate (Eng):[gtranslate]

ваесетгодишниот Неџип Вренези од струшко Велешта, е една од жртвите кои загинаа во синоќешниот терористички напад во Виена, пренесува ексклузивно порталот News33.tv.

Според информациите што истата редакција успеа да ги обезбеди, 20-годишникот починал откако бил застрелан од страна на терористите во моментот кога излегол да пуши цигара.

За потсетување, еден од напаѓачите, кого полицијата го совлада по неговиот убивачки поход, исто така е Албанец со потекло од Македонија.

РЕКЛАМА

Извор: News33.tv

- Реклами -