17.9 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Неодамна полицијата фатила три нерегистрирани камиони сопственост на Нефи Усеини

Неодамна полицијата фатила три нерегистрирани камиони сопственост на Нефи Усеини

Translate (Eng):[gtranslate]

Сообраќајната полиција со месеци има засилени контроли по патиштата.

Неодамна полицијата фатила три големи камиони-миксери за бетон, сопственост на фирмата на поранешниот охридски советник од ДУИ Нефи Усеини, кои не биле регистрирани со месеци и години, пишува порталот Сакам да кажам.

Во периодот од 31.12.2020 до 09.01.2021 година на територијата на целата држава санкционирани се 6.489 возачи кои не ги почитувале правилата и прописите од сообраќајот од кои:

РЕКЛАМА

– за нерегистрирани возила (измината важност на сообраќајната дозвола) 414,

– за возење без возачка дозвола 520.

За брзо возење, напишани се 835 казни за овие 10 дена.

- Реклами -