18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Доктор од Охрид физички нападнал медицинска сестра во Комплекс клиники „Мајка Тереза“...

Доктор од Охрид физички нападнал медицинска сестра во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје

Translate (Eng):[gtranslate]

На 6-ти март 2021 година, во 07:00 часот во СВР Скопје, 29-годишната С.С. од Скопје пријавила дека околу 05:45 часот била физички нападната во амбулантата на Гинекологија на Комплекс клиники „Мајка Тереза“ додека била на своето работно место како медицинска сестра.

– По претходна расправија таа била физички нападната од страна на 33-годишниот Т.М. од Охрид, вработен како доктор. Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од ЗППЈРМ, информираат од МВР. (Крај)

РЕКЛАМА
- Реклами -