Доктор од Охрид физички нападнал медицинска сестра во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје

На 6-ти март 2021 година, во 07:00 часот во СВР Скопје, 29-годишната С.С. од Скопје пријавила дека околу 05:45 часот била физички нападната во амбулантата на Гинекологија на Комплекс клиники „Мајка Тереза“ додека била на своето работно место како медицинска сестра.

– По претходна расправија таа била физички нападната од страна на 33-годишниот Т.М. од Охрид, вработен како доктор. Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од ЗППЈРМ, информираат од МВР. (Крај)

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here