17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Охрид Нападнат полициски службеник во Охрид кај Градскиот Пазар, морал да повика засилување...

Нападнат полициски службеник во Охрид кај Градскиот Пазар, морал да повика засилување !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Пред неколку часа нападнат бил полициски службеник во непосредна близина на Градскиот Пазар во Охрид дознава Шило Магазин.

Имено, средновечен маж движеќи се на јавна површина без заштитна респираторна маска бил забележан од полицискиот службеник при што бил веднаш предупреден да стави маска, а тој упатил погрдни зборови при што тргнал да го нападне полицаецот. Вербалната расправија за момент преминала и во тепачка, двајцата на земја се бореле се додека не пристигнало засилување кое било повикано од полициското лице.

Против лицето кое нападна полициски службеник ќе биде поднесена пријава согласно законот, а истиот тој е веднаш спроведен и во полициска станица после овој настан.

РЕКЛАМА
- Реклами -