2.7 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаОхридНападнат полициски службеник во Охрид кај Градскиот Пазар, морал да повика засилување...

Нападнат полициски службеник во Охрид кај Градскиот Пазар, морал да повика засилување !!!

Пред неколку часа нападнат бил полициски службеник во непосредна близина на Градскиот Пазар во Охрид дознава Шило Магазин.

Имено, средновечен маж движеќи се на јавна површина без заштитна респираторна маска бил забележан од полицискиот службеник при што бил веднаш предупреден да стави маска, а тој упатил погрдни зборови при што тргнал да го нападне полицаецот. Вербалната расправија за момент преминала и во тепачка, двајцата на земја се бореле се додека не пристигнало засилување кое било повикано од полициското лице.

Против лицето кое нападна полициски службеник ќе биде поднесена пријава согласно законот, а истиот тој е веднаш спроведен и во полициска станица после овој настан.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...