4.4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаМинистерот Спасовски меѓу другото се пофали и со промена на “Веце шоља”

Министерот Спасовски меѓу другото се пофали и со промена на “Веце шоља”

На денот кога е објавено дека министерството што го води издало 200 пасоши на
шефови и членови на нарко картели од Балканот, министерот Оливер Спасовски
објавува фотографии и текст за реконструкција на полициски објект во Дојран.
Меѓу фотографиите особено се истакнуваат две, една од стара отворена и една од
нова затворена “Веце шоља”.
“Целосно саниран и реконструиран објектот на ПО Дојран кој беше доста
амортизиран и во оштетена состојба.
Целосно санирана кровната конструкција
Нова термоизолациона фасада со акрилен завршеток на целиот објектот и
инсталирано ново парно греење.
Заменета електрична инсталација, санирани и обновени санитарни јазли
Градежни работи надворешно и внатрешно во самиот објект
Нашата обврска и зацртана цел – подобрување на условите на работа на сите
полициски службеници и, генерално, во самото министерство во целина –
продолжува да се реализира и остварува”, напишал утрово шефот на МВР
Спасовски.Нема достапен опис

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...