2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаМакедонијаKoмпанијата на Заеви „Тотал Инженеринг” донираше уште едно ново амбулантно возило..

Koмпанијата на Заеви „Тотал Инженеринг” донираше уште едно ново амбулантно возило..

Компанијата „Тотал Инженеринг”, фирма на семејството Заеви, денеска донираше комплетно опремено амбулантно возило за транспорт на пациенти на струмичката болница.

Како што соопштија од болницата, покрај возилото, донирана е и заштитна опрема за вработените во Ковид центарот.

Инаку, семејството Заеви лани на 15 ноември донираше уште едно амбулатно возило на струмичката болница, како и медицинска опрема

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...