15.8 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридВредни награди за медицинските лица од вакциналниот пункт во Охрид.

Вредни награди за медицинските лица од вакциналниот пункт во Охрид.

Најдобро организираниот, најдобро опремениот регионален вкцинален пункт – Охрид, кој  постна пример како треба да се работи, повторно со пријатни изненадувања за ангажираните лица. И, оваа недела СОС БАЛКАНМЕДИА кој се погрижи за целосно опремување на Регионален вакцинален пункт Охрид, но и која се грижи за севкупната логистичка поддршка во вакциналниот пункт со нови вредни награди за ангажираните лица.

Од СОС БАЛКАНМЕДИА Охрид со 7 дневен аранжман во Калитеа – Р.Грција наградени се :

-Јонче Наумоски од Здравствен дом Охрид ,медицинско лице за пример како се сака својата професија икако треба да се биде во служба на граѓаните.

-Теодора Симјаноска вработена во Општина Охрид ,дел од општиснката администрација која го опслужува регионалниот вакцинален пункт Охрид.Млада службеничка но со голема одговорност,пример како треба да се работи.

-Ѓоко Танески, македонската естрадна звезда вработена во Општина Охрид дел од општиснката администрација која го опслужува регионалниот вакцинален пункт Охрид, дечко кој покажа како се може, како посветено се работи одговорна работа која му е доделена.

Со 7 дневен аранжман во Хотел „Лаки&Спa“ Охрид наградени се три лица вработени во Министерство за здравство на РСМ, а кој лица го опслужуваат регионалниот вакцинален пункт Охрид.

-Сања Сазадова

-Јованка Пауноска

-Ангел Митевски

Ова се трите имина без кој не се може во регионалниот вакцинален пункт Охрид, две дами кој посветено 14 часа во денот поминуваат да услужат на секој граѓанин во регионалниот вакцинален пункт во Охрид и еден дечко за кој ема крај за неговите организациско-менаџрски способности,оној кој е задолжен за севкупната кординација на вакциналните центри, како и за достава на вакцините ширум државата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...