15.3 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Скопјанец со пиштол го убил кучето на неговиот сосед од с.Крушејца, прилепско..

Скопјанец со пиштол го убил кучето на неговиот сосед од с.Крушејца, прилепско..

Translate (Eng):[gtranslate]

На 24-ти овој месец околу 21.00 часот во Полициската станица Прилеп, Ф.В.(47) од с.Крушејца, прилепско, пријавил дека неговиот сосед П.Т.(61) од Скопје, кој престојувал во с.Крушејца, со огнено оружје го усмртил неговото куче, по што го фрлил на непозната локација во атарот на селото, известуваат од МВР.

По извршениот увид биле пронајдени две чаури, а во разговор со полициски службеници П.Т. изјавил дека со два истрела го усмртил кучето на Ф.В. а потоа го фрлил надвор од населено место.

Тој го предал користеното огнено оружје, автоматска пушка марка „Застава М 72“, кое го поседувал без дозвола. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

РЕКЛАМА

Извор: ммс

- Реклами -