15.3 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Охрид Две лица во Вакциналниот центар Охрид добија седумдневен заслужен одмор во Калитеа,...

Две лица во Вакциналниот центар Охрид добија седумдневен заслужен одмор во Калитеа, Р. Грција

Translate (Eng):[gtranslate]

Најуспешниот Регионален пункт во РСМ, лоциран во СРЦ Билјанини Извори Охрид, денес од страна на СОС Балкан Медиа Охрид повторно се наградени две лица. Седумдневен аранжман за две особи во Калитеа Р.Грција добија две ангажирани лица во Регионалниот вакцинален центар Охрид, кои од самото отворање на 4 мај, покажаа и докажаа како може да се работи посветено во интерес на граѓаните и јавното здравје на државата.

Антигона Фијонов, Флорентина Стерјоска заслужено ќе одмораат седум дена во Калитеа како награда за нивниот труд во Регионалниот вакцинален центар Охрид, а аранжамните се обезбедени од страна на СОС Балкан Медиа Охрид.

РЕКЛАМА
- Реклами -