22.5 C
Ohrid
сабота, јули 31, 2021
Почетна Македонија Сара, ќерката на Борис Трајковски објави досега невидена фотографија oд својот татко.

Сара, ќерката на Борис Трајковски објави досега невидена фотографија oд својот татко.

Translate (Eng):[gtranslate]

Сара, ќерката на Борис Трајковски, вториот претседател на Македонија денеска на денот на неговиот роденден 25 јуни објави досега невидена фотографија од својот татко.

Претседателот Борис Трајковски беше татко на нацијата од 15 декември 1999 година. На кобниот 26 февруари 2004 година тој и осумчлената делегација на пат кон Мостар загина во авионска несреќа.

РЕКЛАМА
- Реклами -