30.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Охридските плажи се подготвени за туристи, надлежните засадија и дрвца за да...

Охридските плажи се подготвени за туристи, надлежните засадија и дрвца за да не изгорете на јакото сонце !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Плажите во Лагадин се подготвени за новата туристичка сезона. Ова е вистинската слика како тие треба да изгледаат, слободни и тивки за вистински одмор за нашите туристи.

Овде во изминатиов период беа отстранети бесправните објекти и платформи по што екипите на ЈП “Охридски Комуналец” го расчистија градежниот шут и засадија дрвја. Сега туристите може да постават сопствен чадор или лежалка, да изберат каде сакаат да престојуваат без дополнителни трошоци.

РЕКЛАМА
- Реклами -