0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Забава Миа Калифа се разведува од сопругот Роберт - пробавме се ама не...

Миа Калифа се разведува од сопругот Роберт – пробавме се ама не оди

Translate (Eng):[gtranslate]

По скоро две години брак Миа Калифа се развдува од сопругот

„Со сигурност можеме да кажеме дека пробавме се за да успее нашиот брак, но по речиси една година терапија и работење на тоа, се разделуваме, знаејќи дека еден во друг ќе имамае пријател за цел живот и дека навистина се обидовме“, пишува Калифа.

Таа додава дека причината не е еден инцидент, туку нешто друго.

РЕКЛАМА

„Секогаш ќе се сакаме и почитуваме затоа што знаеме дека еден изолиран инцидент не е причина за нашето раскинување, туку кулминација на нерешените, фундаментални разлики за кои не можеме да се обвинуваме меѓусебно“, пишува Миа.

“Го затвораме ова поглавје без жалење и двајцата започнуваме од почеток, разделени, но поврзани преку неверојатно семејство, пријатели и љубов кон нашите кучиња. Ова дојде предоцна, но ние драго што одвоивме време и дадовме се од себе и сега можеме да заминеме знаејќи дека дадовме се од себе “, заклучува таа.

Миа и Роберт се верија во март 2019 година, а се венчаа на 10 јуни истата година.

28-годишната инфлуенсерка и поранешна порно ѕвезда веќе има еден брак зад себе што го склучила со своето момче од средно училиште. Тие се венчале во 2011 година а се развеле во 2014 година. И тој развод бил после две години брак.