Снаа ми остана без сопруг, а децата без својот татко: На 38 години едвај се излeчи од кopoна и наместо да си оди дома, почина во пожapoт вчера..

Голема трагедија вчера го затекна Тетово откако се запали ковид болницата во градот и починаа 14 пациенти, а 12 беа повредени.

38 годишен тетовчанец го загуби својот живот во модуларната болница во Тетово откако претходно со недели се борел да ја победи короната.

-Снаами млада и две деца останаа без татко, вели таткото на починатиот тетовчанец.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here