19.9 C
Ohrid
понеделник, јули 22, 2024
ПочетнаМакедонијаСнаа ми остана без сопруг, а децата без својот татко: На 38...

Снаа ми остана без сопруг, а децата без својот татко: На 38 години едвај се излeчи од кopoна и наместо да си оди дома, почина во пожapoт вчера..

Голема трагедија вчера го затекна Тетово откако се запали ковид болницата во градот и починаа 14 пациенти, а 12 беа повредени.

38 годишен тетовчанец го загуби својот живот во модуларната болница во Тетово откако претходно со недели се борел да ја победи короната.

-Снаами млада и две деца останаа без татко, вели таткото на починатиот тетовчанец.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...