22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаГрадоначалникот Георгиески и Пецаков со Кафе си посакаа фер и демократска кампања..

Градоначалникот Георгиески и Пецаков со Кафе си посакаа фер и демократска кампања..

Денес во големата сала на Општина Охрид, кандидатите за градоначалници на Општина Охрид потпишаа Кодекс за фер и демократски избори. Претседателката на Општинската изборна комисија Антигона Сионов на денешното потпишување порачаа дека посакуваат успешна кампања и мирни и фер избори.

Кандидатот на коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ Кирил Пецаков порача дека очекува позитивна кампања,достоинствено онака како што Охрид заслужува.

„Тоа што ќе се случува во наредните 21 ден се надевам ќе се позитивни проекти, позитивна кампања и нешто што ќе го направи животот на охриѓани во секаква смисла на зборот ќе преовлада во оваа кампања“ ќе истакне Кирил Пецаков.

Кандидатот од СДСМ и Коалицијата Најдоброто за мојата општина,актуелен градоначалник на Охрид Константин Георгиески ќе истакне:

„Чест и задоволство е што уште еднаш го потпишуваме Кодексот за фер и демократски избори, се надевам дека кампањата ќе помине во најдобар ред, повикувам граѓаните да излезат и да го искористат своето граѓанско право“.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...