30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридПомогнете ни да имаме Градоначалник ослободен од притисоци и уцени: Сашо...

Помогнете ни да имаме Градоначалник ослободен од притисоци и уцени: Сашо Донев магистер по правни науки.

Помогнете ни да имаме Градоначалник ослободен од притисоци и уцени!
Само така има да ги решаваме проблемите на граѓаните и само така граѓаните има да бидат приоритет пред одредени бизнис интереси и луѓе коишто не му мислат добро на градот!

Сашо Донев, e носител на листата на кандидати за членови на Советот на Општина Охрид од ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „Обнова на Македонија“.

Роден 13.6.1986 година во Охрид, Македонец, оженет, татко на две деца.

Основно и средно образование завршува во Охрид. По завршувањето на високо образование се стекнува со диплома – Дипломиран политикилог, а подоцна и магистер по правни науки.

Во периодот 2013-2017 година ја извршува функцијата директор на ЈП ,,Нискоградба” – Охрид каде што и моментално работи.

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид.
#ПромениПроектиПобеди
#Заокружи7️

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...