18.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридПецаков: Застанавме рамо до рамо Македонци, Албанци, Турци, Срби, Еѓипќани, Роми, Власи,...

Пецаков: Застанавме рамо до рамо Македонци, Албанци, Турци, Срби, Еѓипќани, Роми, Власи, Бошњаци и сите останати.

📌Денеска од Воска и Далјан испративме силна порака дека сме обединети сите, сплотени застануваме рамо до рамо Македонци, Албанци, Турци, Срби, Еѓипќани, Роми, Власи, Бошњаци и сите останати.

🙏🏻Заштита на културно-историското наследство, зачувување и афирмација на македонската традиција, поттикнување и унапредување на културата на припадниците на заедниците и негување на верските обичаи има да биде наш приоритет, ние знаеме како.

‼️За населбите Воска и Далјан #гарантираме:
✔️Реконструкција на ПОУ „Свети Климент Охридски” и партерно уредување.

✔️Изградба и реконструкција на современо детско игралиште.

✔️Реконструкција на пешачка патека Лабино-Далјан.

✔️Партерно уредување на зелениот простор кај стадионот Грашница.

✔️Партерно уредување на речното корито на река Грашница.
#ПромениПроектиПобеди
#Заокружи7
#ПецакЗаОхрид

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...