20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридКако независна листа „Охрид има План Б“ нудиме програма за самохрани родители.

Како независна листа „Охрид има План Б“ нудиме програма за самохрани родители.

Како независна листа „Охрид има План Б“ нудиме програма за самохрани родители. Предлагаме економски обуки за самохрани родители.
-Општина Охрид да се поврзе со стопанската комора или со бизнис заедница за бесплатни обуки за овие групи,
– градинките да работат во две смени (предлагаме советот да донесе одлука оние со ниски примања и самохрани родители услугите да ги користат со попуст 30-50% без разлика на месечните примања.
– курсеви за англиски математика со попуст и подршка и асистенција во совладување вештини и знаење за следење на настава на деца.
– сектор во општината за помош и подршка на самохраните родители.
Охрид има план Б – заокружете број 98Можно е да е слика од 1 лице, стоење и текст
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...