8.9 C
Ohrid
недела, октомври 24, 2021
Почетна Македонија Охрид Како независна листа „Охрид има План Б“ нудиме програма за самохрани родители.

Како независна листа „Охрид има План Б“ нудиме програма за самохрани родители.

Translate (Eng):[gtranslate]

Како независна листа „Охрид има План Б“ нудиме програма за самохрани родители. Предлагаме економски обуки за самохрани родители.
-Општина Охрид да се поврзе со стопанската комора или со бизнис заедница за бесплатни обуки за овие групи,
– градинките да работат во две смени (предлагаме советот да донесе одлука оние со ниски примања и самохрани родители услугите да ги користат со попуст 30-50% без разлика на месечните примања.
– курсеви за англиски математика со попуст и подршка и асистенција во совладување вештини и знаење за следење на настава на деца.
– сектор во општината за помош и подршка на самохраните родители.
Охрид има план Б – заокружете број 98Можно е да е слика од 1 лице, стоење и текст
РЕКЛАМА