Тројца охриѓани предизвикале пожар во автомобил.

Тројца охриѓани предизвикале пожар во автомобил.

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.Н.(29), А.Ф.(29) и М.Р.(28), сите од Охрид. Пријавените, на 31.12.2021 година на бул.„Железничка“ во Охрид предизвикале пожар во патничко возило „Ауди“, со охридски регистарски ознаки, што го користел Д.Т. од Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here