34.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаЗабаваПо најавите за поскапување на струјата: Ахмети вети продолжен кабел за секое...

По најавите за поскапување на струјата: Ахмети вети продолжен кабел за секое семејство

Сатира:😂

.
.
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денес ја промовираше хуманитарната акција „Продолжен кабел за секое семејство“, со која најзелената партија во земјава и пошироко, планира да ги помогне најпогодените од најавеното поскапување на стријата или попрецизно, 99% од граѓаните на Нашата Земја.

Со свечен дочек на каблите во Мала Речица, тој ѝ соопшти на јавноста дека партијата со свои пари набавила пола милион продолжни кабли за штедење струја што ќе им бидат раздадени на семејствата ширум земјава после изборите, со цел партијата да не биде обвинета за изборен поткуп.

Каблите ќе бидат бесплатни и господинот Ахмети лично ќе ги монтира на броилото, а се’ што треба да направат граѓаните за да добијат еден од нив, е да потпишат дека со нивното преземање го ослободуваат од одговорност донаторот и го користат подарокот на лична одговорност.

Текстот е-Сатира Извор: Коперација

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...