1.8 C
Ohrid
четврток, декември 2, 2021
Почетна Македонија Охрид Антонио Наумоски- Тоци, обезбеди место во советот на општина Охрид.

Антонио Наумоски- Тоци, обезбеди место во советот на општина Охрид.

Translate (Eng):[gtranslate]

Локалните избори за членови на Советот на Општина Охрид донесоа резултати на кои секој добронамерен Охриѓанец треба да биде горд, што размислува со своја глава, оставајќи ги овој пат политичките партии.

Во услови на длабока партиска замаеност , иницијативата Охрид има План Б предводена од Антонио Наумоски Тоци, успеа во својата мисија да поттикне независно мислење и став и преку поддршката на граѓаните и обезбеди присуство во Советот на Општина Охрид со цел да се бори за подобар Охрид, како што и вети.

Неговиот глас ќе биде гласот на народот, затоа што Охрид го заслужува најдоброто.

РЕКЛАМА

Антонио Наумоски Тоци, важи за еден угледен човек и бизнисмен, вработен на позиција секретар во ЈЗУ Општа Болница Охрид. Антонио важи за еден прекрасен сопруг и прекрасен татко на три прекрасни малолетни дечиња.