22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридАнтонио Наумоски- Тоци, обезбеди место во советот на општина Охрид.

Антонио Наумоски- Тоци, обезбеди место во советот на општина Охрид.

Локалните избори за членови на Советот на Општина Охрид донесоа резултати на кои секој добронамерен Охриѓанец треба да биде горд, што размислува со своја глава, оставајќи ги овој пат политичките партии.

Во услови на длабока партиска замаеност , иницијативата Охрид има План Б предводена од Антонио Наумоски Тоци, успеа во својата мисија да поттикне независно мислење и став и преку поддршката на граѓаните и обезбеди присуство во Советот на Општина Охрид со цел да се бори за подобар Охрид, како што и вети.

Неговиот глас ќе биде гласот на народот, затоа што Охрид го заслужува најдоброто.

Антонио Наумоски Тоци, важи за еден угледен човек и бизнисмен, вработен на позиција секретар во ЈЗУ Општа Болница Охрид. Антонио важи за еден прекрасен сопруг и прекрасен татко на три прекрасни малолетни дечиња.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...