27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаЗабаваПолудеа комшиите -Прасе, трубачи, алокохол и мртовечки сандак- Видео кое ја шокираше...

Полудеа комшиите -Прасе, трубачи, алокохол и мртовечки сандак- Видео кое ја шокираше Србија

Tрубачи, пијани гости, прасе на ражен,алкохол и мртовечки сандак се појавуваат на новото морбидно и бизарно  видео кое стана хит на социјалните мрежи.

Неколку мажи од Србија станаа хит откако на социјалните мрежи се појави видео во кое покрај трубачи, пијани гости, прасе на ражен и алкохол, се појавува и мртовечки сандак сосе венци на него.

Во видеото се гледа како трувачи свират додека четворица мажи го изнесуваат сандакот со насмевки на лицата.
Иако во описот на видеото стои „Отиде бабата“, некои од корисниците на социјалните мрежи напишале дека видеото е направено во Сурчин, во Белград, на една прослава организирана кај човек кој ги изработува сандаците.
И тука не завршува морбидното видео, во еден момент додека трубачите ја подгреваат атмосферата еден од оние кои го носел сандакот, зема венец и игра со него, за сето време, секако, смеејќи се како и останатите.

 

@draskom

♬ original sound – Draško Mijatović

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...

Врие од полиција во скопски Центар по вознемирувачките снимки објавени во јавност

Врие од полиција во скопски Центар, откако вчера во јавноста беа пуштени вознемирувачки снимки од деца кои вандализираат парк во Капиштец. Снимките ги анализираат...