19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаКсами: Сите што земаат плата од општината а не доаѓаат на работа,...

Ксами: Сите што земаат плата од општината а не доаѓаат на работа, да дојдат по своите откази !!!

Лидерот на Беса, Биљал Касами ја превзема градоначалничката функција во тетово од Теута Арифи, кадар на ДУИ, по победата во вториот круг од локалните избори.

Откако го потпишаа и документот за примопредавање на функцијата и се ракуваа, новиот тетовски градоначалник по добивањето на уверението од Општинската изборна комисија, почна да го користи и градоначалничкиот кабинет.

-Со нашата победа се врати надеж за достоинствен живот во Тетово – градот на историјата, културата и знаењето и традицијата. Свесни сме дека од денеска мене и мојот тим ме чека многу тешка и напорна работа, но со професионалниот и моралниот капацитет што го имаме без трошка сомнеж ќе успееме. Од овој момент ќе започне скенирање на актуелните состојби во општина Тетово и веднаш согласно законските одредби ќе ангажираме специјалисти надвор од институцијата за целосна ревизија, изјави Касами.

Касами рече дека оние кои никогаш не се појавиле на работните места и земале плати од општината, ќе ги повикува сами да се повлечат и да се одјават од нивните работни места.

– Се надевам до крајот на неделата дека ќе имаме стодневен акциски план кој ќе го објавиме во јавноста. Од утре сме на терен и ќе реализираме ветено во кампањата, рече Касами.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...