12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаСкопјанецот Томислав Темелков : Купил ловоров лист, во паковањето гратис пикавец...

Скопјанецот Томислав Темелков : Купил ловоров лист, во паковањето гратис пикавец !!!

Скопјанецот Томислав Темелков од Ниво Лисиче доживел вистински шок откако погледнал што има во пакувањето со Ловоров лист.
Томислав веднаш ни испрати и фотографии да ни докаже дека самата паковка не е сеуште отворена а исто така ја чува и фискалната сметка од маркетот од каде го набавил и самиот прозвод. Томислав јавно ги повикува инспекциите да направат една обиколка по фирмите и да утврдат во какви околности работаат вработените и дали вработените во самиот маркет ги проверуваат артиклите, бидеќи овој произвид се пакува во Скопје. Сепак се работи за јавното здравје, вели Томислав.

Во продолжение ви ги прикажуваме фотографиите испратени до нашата редакција.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...