4.9 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Македонија Во Хрватска се преврте камион од Македонија што превезувал автомобили !

Во Хрватска се преврте камион од Македонија што превезувал автомобили !

Translate (Eng):[gtranslate]

Камион со платформа за превоз на други возила се преврте на 130 километри од јужната страна на автопатот А3 Брегана-Липовац, објави хрватски 24 сата.

 

Несреќата се случила денеска попладне околу 17 часот, кога возило со македонски регистерски таблички се превртело, при што неколку возила што ги превезувал камионот испаднале.

РЕКЛАМА

 

Како што информира хрватскиот медиум, повреден е возачот на камионот.