9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаЗабаваВладо Јаневски во казино го прослави 61 роденден- Од казиното го изненадија...

Владо Јаневски во казино го прослави 61 роденден- Од казиното го изненадија со роденденска торта, украсена со ноти и петолиние.

Поп-пејачот Владо Јаневски наполни 61 година, а роденденот го прослави
во казино во Гевгелија. Од казиното го изненадија со роденденска торта,
украсена со ноти и петолиние. Владо објави слики на социјалните мрежи и
им се заблагодари за убавата вечер.
„Менаџерите и персоналот почекаа Владо да заврши со вечерата и го
изненадија со торта со свеќа и славеничка песна“, пишува на неговата фан
страна на Фејсбук.
Владо, кој подолго време правеше пауза од музиката, пред неколку дена ја
промовираше новата песна „Љуби љуби“.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...