4.9 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Забава Владо Јаневски во казино го прослави 61 роденден- Од казиното го изненадија...

Владо Јаневски во казино го прослави 61 роденден- Од казиното го изненадија со роденденска торта, украсена со ноти и петолиние.

Translate (Eng):[gtranslate]

Поп-пејачот Владо Јаневски наполни 61 година, а роденденот го прослави
во казино во Гевгелија. Од казиното го изненадија со роденденска торта,
украсена со ноти и петолиние. Владо објави слики на социјалните мрежи и
им се заблагодари за убавата вечер.
„Менаџерите и персоналот почекаа Владо да заврши со вечерата и го
изненадија со торта со свеќа и славеничка песна“, пишува на неговата фан
страна на Фејсбук.
Владо, кој подолго време правеше пауза од музиката, пред неколку дена ја
промовираше новата песна „Љуби љуби“.

РЕКЛАМА