19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаЗабава(Bидео) Возач на градски автобус исфрли патник без маска

(Bидео) Возач на градски автобус исфрли патник без маска

Строгите ковид мерки во Русија доведоа до тоа да возачите на градските автобуси понекогаш бидам приморени да користат и прекумерна сила за да ги дисциплинираат патниците. Таков случај имаше и во градот Воронеж, кога шоферот беше принден да му се закани на патник без маска.

Тој прво викаше на него, а потоа го исфрли од автобусот. Автобусот беше речиси празен ткаа што немаше многу патници да му се спротистават. Според последните информации, возачот бил подоцна суспендиран, а како оправдување за неговата постапка, тој рекол дека жена го наговорила да употреби сила.

За потсетување, минатата недела се појави видео исто така од Русија, кога еден од патниците претепа кондуктерка која уредно им даваше и ги замоли патниците да ставаат маски.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...