15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаДвајца Охриѓани нападнале полициски службеници кај "Билјанини Извори".

Двајца Охриѓани нападнале полициски службеници кај “Билјанини Извори”.

На 16-ти јануари 2022 година околу 02.30 часот, во СВР Охрид приведени се 24-годишниот К.Н. и 25-годишниот Р.Д. двајцата од Охрид.

Двајцата, пред угостителски објект лоциран на спортскиот центар „Билјанини извори” во Охрид, го нарушиле јавниот ред и мир со викање и агресивно однесување кон полициски службеници. Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...