Двајца Охриѓани нападнале полициски службеници кај “Билјанини Извори”.

На 16-ти јануари 2022 година околу 02.30 часот, во СВР Охрид приведени се 24-годишниот К.Н. и 25-годишниот Р.Д. двајцата од Охрид.

Двајцата, пред угостителски објект лоциран на спортскиот центар „Билјанини извори” во Охрид, го нарушиле јавниот ред и мир со викање и агресивно однесување кон полициски службеници. Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here