2.8 C
Ohrid
понеделник, декември 11, 2023
ПочетнаЗабаваСамка: Господинот Рашковски ја кажува вистината за парите од мекиците, и ние...

Самка: Господинот Рашковски ја кажува вистината за парите од мекиците, и ние за Сунет така собираме пари.

Самка Ибраимовски е роден на 27 септември 1954 во Тетово — македонски политичар од ромско потекло и претседател на политичката партија ПЦЕР.

Ибраимовски дипломирал на факултетот за менаџмент во Нови Сад.
Ибраимовски како млад бил тапанар во музичката група „Инекси“ од Тетово, а негов брат е пејачот Ибуш Ибраимовски. Пред да влезе во политиката Ибраимовски бил директор на тетовската фабрика за производство на мебел и садови „Униус промет“. Во периодот 2004–2006 тој бил заменик на министерот за труд и социјална политика.
Самка секојдневно е богат со мисли мудрости и афоризми, па денес застана во одбрана на Драги Рашковски, за заштедените пари од родендени и мекици.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Телма на местото на злосторството – За првпат објавено местото каде Вања била закопана

Јавноста се уште не се смирува со реакции по смрта на Вања и Панче кои претходно беа киднапирани. За првпат Телма ТВ успеа да дојде...

Јован Митрески,новиот претседател на Сообрание?

Извори од вледејачката СДСМ брифираат дека претседателот на партијата Димитар Ковачевски, за во недела закажал состанок на раководството на СДСМ. Неофицијално се дознава дека на...

Вмро Дпмне веднаш го разреши претседателот на месниот комитет во Охридско, откако истит бил фатен од страна на полициските службеници како конзумира дрога.

Лицето А.Т по пријавата од МВР за поседување на наркотични средства е веднаш разрешен од местото претседател на месниот комитет во Охридско соопштуваат од...

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...