Мицкоски: Јас сум првиот кој предложи Албанец премиер

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва ја информира јавноста е првиот политичар во Македонија кој повикал за предлогот премиер Албанец.

-Немам проблем со тоа. Кажете ми втор пример. Нема. Јас сум првиот Македонец кој предложил и сега го кажувам на отворена сцена. Не го правам тоа позади завеси. Не сум албанофоб како што сакаат да ме претстават, рече Мицкоски во емисијата „Само интервју“.

Сепак, тој додава дека нема да поддржат предлог на ДУИ.

-Не прифаќаме нивен предлог за Албанец премиер или тоа да биде Артан Груби, категоричен е Мицкоски.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here