6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаЗабаваРуските инфлуенсерки низ солзи: Како можеше да ни го исклучат Инстаграмот во...

Руските инфлуенсерки низ солзи: Како можеше да ни го исклучат Инстаграмот во Русија, како да живееме сега ние?!- Па ние живеевме за тој Инстаграм.

Нејзе не и е грижа што загинаа илјадници луѓе, вклучувајќи ги и нејзините сограѓани. Нејзината најголема грижа е што нема да може да објавува фотографии од храната од ресторанот, напиша на Твитер платформата Nexta. Тие споделија видео од расплаканата руска инфлуенсерка кој не може да се помири со фактот дека Инстаграм повеќе не е достапен во Русија.

Видеото на инфлуенсерката досега е прегледано повеќе од 1,7 милиони пати.
Видео Тукаhttps://twitter.com/nexta_tv/status/1502433817465864198?t=AdwViEuIRYtld7L16-Sh0Q&s=19

Иако не пушти солзи како нејзината колешка, на забраната за користење Инстаграм се пожали и инфлуенсерката Лиза Лукашева.


– Би сакал да останам во контакт со вас и да креирам содржина за вас. Претплатете се на мојот канал на Tелеграм и VKontakte. Ветувам дека ќе комуницирам со вас на англиски и ќе ве информирам за мојот живот. Ви благодарам за се – рече таа.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...