“Традицијата продолжува”- Охриѓанец и скопјанец се степале во угостителски објект во Охрид

На 01.05.2022 година во 03.10 часот во угостителски објект лоциран на булеварот „Железничка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Д.(28) од Охрид и Д.К.(28), од Скопје. Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here