13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаАхмети: Албанците во Македонија денеска не се кираџии туку го имаат Скендербег...

Ахмети: Албанците во Македонија денеска не се кираџии туку го имаат Скендербег во центарот на старо Скопје

За вечерашниот „Click Plus“ на ТВ21 со лидерот на ДУИ Али Ахмети пристигнаа и голем број прашања до редакцијата на ТВ21.

Забедин Ибиши напиша „Нека ни каже еден конкретен проект г. Ахмети за овие 20 години на власт, автопатот Скопје- Блаце ветено, нереализирано, автопатот Тетово- Гостивар, ветено, нереализирано, автопатот Кичево- Охрид, ветено, нереализирано, театарот во Тетово, ветено, нереализирано. Ветивте патишта, канализација, водовод, ниту едно не е реализирано и колку ветувања и колку нереализирано.“

„Ме прави горд бидејќи Албанците во Македонија денеска не се кираџии туку го имаат Скендербег во центарот на старо Скопје. Албанците не се кираџии туку имаат два универзитета, еден во Тетово, еден…“, одговори Ахмети.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...