6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонија21-годишен Охриѓанец со стап влегол во казино да ги тепа вработените..

21-годишен Охриѓанец со стап влегол во казино да ги тепа вработените..

21-годишен охриѓанец го нарушил јавниот ред и мир во казино на ул. „Македонски Просветители“ и упатил закани кон вработените.
На 06.06.2022 година во 05:50 часот, полициски службеници од СВР Охрид е лишен од слобода М.Р.(21) од Охрид.

Тој, претходно во казино на булеварот „Македонски Просветители” во Охрид, го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување и закани со дрвен предмет кон вработените. Тој е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...