Николовски: Денес се сретнав со Ламбе- Тој не е пироман, тој е ѕвезда и горд Македонец!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на социјалните мрежи соопшти дека имал средба со пејачот Ламбе Алабакоски.

– Тој не е пироман, тој е ѕвезда и горд Македонец. А Владата на СДСМ и ДУИ е предавничка, пишува Николоски, под објавената фотографија со пејачот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here