Полицијата беше на лице место и веднаш реагираше и го приведе осомничениот- Велат од МВР !!

Приведениот Цуфи Кока беше дел од групата која околу 20 часот кај плоштадот Скендербег ги нападна со камења, шишиња и други тврди предмети демонстрантите кои маршираа од Влада до МНР кон Собранието. (Фото: Ѓ. Личовски)

Полицијата беше на лице место, во истиот момент реагираше и го спречи насилството, а едно лице веднаш беше приведено кое е осомничено за пукање од огнено оружје, велат од МВР по тврдењата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека полицијата не била присутна и не реагирала при инцидентот кај споменикот Скендербег.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here