9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаЗапалена зградата на поранешен „Технометал Вардар“ во центарот на Скопје во непосредна...

Запалена зградата на поранешен „Технометал Вардар“ во центарот на Скопје во непосредна близина на Министерството за труд и социјална политика и партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ.

ечиси една година жителите пријавуваат во полиција, во Општина Центар, Град Скопје, Инспекторатот за животна средина и кај сопствениците дека групи луѓе се во зградата, го корнат лимениот покрив, потоа преостанатата дрвенарија во зградата, вратите и прозорците.

Вечерва после 17 часот запалена е зградата на поранешен „Технометал Вардар“ во центарот на Скопје во непосредна близина на Министерството за труд и социјална политика и партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ.

Жители од становите во непосредна близина велат дека пред пожарот во зградата, во која речиси нема ништо освен голи ѕидови, имало група од десетина луѓе, кои корнат остатоци од лимови и прозорци. По пожарот тие веднаш избегале.

Речиси една година жителите пријавуваат во полиција, во Општина Центар, Град Скопје, Инспекторатот за животна средина и кај сопствениците дека групи луѓе се во зградата, го корнат лимениот покрив, потоа преостанатата дрвенарија во зградата, вратите и прозорците.

Засега освен полицијата никој не реагира, но ниту полицијата не може да ги спречи групите кои обично навечер изнесуваат нешто што е останато во зградата.

САМО ПРАШАЈ

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...