7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаЗабаваЕлена Јовческа: Кога не ја знам песната или кога ќе го заборавам...

Елена Јовческа: Кога не ја знам песната или кога ќе го заборавам текстот одам во WC и го слушам колегата како пее…

Елена Јовческа неодамна беше гостинка во Метрополис радио поточно во емисијата Ти реков ми рече со Давид Давидовски….

Во емисијата имаше доста скокотливи прашања од она секојдневните што ги слушаме читаме од типот на идни планови, следен настап и.т.н.

Давидовски ја запраша Елена, додека има настап дали и се случило да не ја знае песната, или пак текстот и што прави Елена кога ќе се случи тоа…

Јовческа со насмевка одговори дека се случува и тоа додека си на настап некој да ти порача песна што не ја знаеш, но  јас тогаш одам во ВЕЦЕ и го слушам колегата како ја пее..
Одговорот може да го слушнете на 15:07 сек.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...