12.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаСветНевеста уапсена на денот на свадбата

Невеста уапсена на денот на свадбата

Во Вила Гереро (Мексико), невеста била уапсена поради изнуда, на денот на нејзината венчавка, пишува Sky News.

Фотографирана е со лисици во венчаницата, опкружена од полиција.

Жената, идентификувана од државните обвинители само како Ненси Н, не стигнала ни во црквата. Полицајците ја пресретнале за време на церемонијата, кога излегувала од возилото пред црквата.

Младоженецот, именуван во медиумите како Клементе Н, со прекар Ел Ратон бил баран по истите обвиненија, но успеал да побегне.

Двојката и уште неколку учесници беа обвинети за изнуда на пари од трговци со пилешко во Толука, во близина на Мексико Сити.

Освен тоа, постои сомнеж дека од месарницата киднапирале четворица работници.

Полициската истрага продолжува.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...