27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаСите заеднички сплотени за мајка Македонија: Погледнете како се славеше победата на...

Сите заеднички сплотени за мајка Македонија: Погледнете како се славеше победата на ВМРО ДПМНЕ во Охрид.

ВМРО ДПМНЕ и коалицијата издвојуваа победа на парламентарните и претседателските избори.
Симпатизерите и поддржувачите на ВМРО ДПМНЕ еуфорично и братски ја прославија победата на градскиот плоштад во Охрид.
Меѓу толпата народ како и секогаш тука беше и градоначалникот Кирил Пецаков.

Пецаков упади благодарност до сите кои го дадоа својот глас за ВМРО ДПМНЕ и коалицијата,  и исто така порача: Довербата на граѓаните ќе биде вратена, а се она што е започнато да се гради а не е завршено ради лошите политики на СДС, ќе биде завршено и изградено, бидеќи градот Охрид и Македонија заслужуваат многу повеќе  !!!

ВИДЕО ТУКА<

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fohrid24.mk%2Fvideos%2F818243889634412%2F&show_text=true&width=267&t=0″ width=”267″ height=”591″ style

ВИДЕО ТУКА

https://www.facebook.com/reel/32455007044944

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...