15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаДебарцаСОВЕТОТ НА ОПШТИНА ДЕБРЦА НА ЧЕЛО СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НОГАЧЕСКИ ОДОБРИ 30.000 ДЕНАРИ...

СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ДЕБРЦА НА ЧЕЛО СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НОГАЧЕСКИ ОДОБРИ 30.000 ДЕНАРИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА МАРТИН СТОЈАНОСКИ

Советот на општина Дебрца, на предлог од градоначалникот , на денешната седница едногласно одобри 30.000 денари за лекувањето на Мартин Стојаноски.

Дваесетидвегодишното момче Мартин Стојаноски од струшкото село Дрслајца пред неколку месеци во тешка сообраќајна несреќа се здоби со тешки телесни повреди, поради кои сега се наоѓа во инвалидска количка. На кој итно му се потребни средства за лекување во Москва,Русија.

Станува збор за момче кое е фудбалски голман и одличен свирач на хармоника.

Градоначалникот Ногачески на Мартин му посакаува успешно закрепнување и исполнување на неговата желба да се врати меѓу стативите на фудбалските терени, како и да продолжи неговата огромна љубов кон хармониката.

Ногачески за: Шило Магазин

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...