3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Дебарца СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ДЕБРЦА НА ЧЕЛО СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НОГАЧЕСКИ ОДОБРИ 30.000 ДЕНАРИ...

СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ДЕБРЦА НА ЧЕЛО СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НОГАЧЕСКИ ОДОБРИ 30.000 ДЕНАРИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА МАРТИН СТОЈАНОСКИ

Translate (Eng):[gtranslate]

Советот на општина Дебрца, на предлог од градоначалникот , на денешната седница едногласно одобри 30.000 денари за лекувањето на Мартин Стојаноски.

Дваесетидвегодишното момче Мартин Стојаноски од струшкото село Дрслајца пред неколку месеци во тешка сообраќајна несреќа се здоби со тешки телесни повреди, поради кои сега се наоѓа во инвалидска количка. На кој итно му се потребни средства за лекување во Москва,Русија.

Станува збор за момче кое е фудбалски голман и одличен свирач на хармоника.

РЕКЛАМА

Градоначалникот Ногачески на Мартин му посакаува успешно закрепнување и исполнување на неговата желба да се врати меѓу стативите на фудбалските терени, како и да продолжи неговата огромна љубов кон хармониката.

Ногачески за: Шило Магазин