22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Дебарца Христос Воскресна! Навистина Воскресна! : Велигденска честитка од градоначалникот Ногачески

Христос Воскресна! Навистина Воскресна! : Велигденска честитка од градоначалникот Ногачески

Translate (Eng):[gtranslate]

  1. Почитувани граѓани, православни христијани,
    Во името на општина Дебрца и во мое име Ви го честитам најголемиот христијански празник, Воскресението Христово.
    Празникот над празниците секогаш потсетува на трајните вредности на православната вера – љубов, толеранција, простување.
    Ви посакувам претстојните празнични денови да ги прославите со најблиските, во здравје, мир и радост.
    Христос воскресе !
РЕКЛАМА
- Реклами -