14.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Дебарца Уште еднаш се покажа како добар домаќин: Градоначалникот Ногачески оствари средба со...

Уште еднаш се покажа како добар домаќин: Градоначалникот Ногачески оствари средба со Заменик Министерот за локална самоуправа, Г-дин Дејан Павлески

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески беше домаќин на Заменик Министерот за локална самоуправа, Г-дин Дејан Павлески. На средбата се разговараше за предизвиците со кои се соочуваме како рурална општина, за можностите за локалниот и регионалниот развој, за тековните и идните проекти, капиталните инвестиции, финансирањето, користењето на средствата од ЕУ фондовите, месната самоуправа и за други прашања кои ги тангираат единиците на локална самоуправа.Градоначалникот Ногачески оствари средба со Заменик Министерот за локална самоуправа, Г-дин Дејан Павлески

Разменивме мислења како да ги подобриме работите, да обезбедиме поквалитетен живот за нашите граѓани, подобрена социјална средина и одговорно управување со општинските надлежности и ресурси.– изјави градоначалникот Ногачески по средбата.

РЕКЛАМА
- Реклами -