11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридКој пробал знае: Мусака од тиквички само во ресторан Вили-Пештани

Кој пробал знае: Мусака од тиквички само во ресторан Вили-Пештани

Летна, сочна и вкусна, баш како што му доликува на топлото време! Мусаката е
традиционално проверено јадење кое сите го обожаваме, па може да се каже и без
исклучок. А овој, пат, ви предлагаме да ја пробате со мали измени и во подобрена
летна верзија. Време е за мусака од тиквички со мелено месо во сос.

Oваа муска може да ја пробате во нашиот национален ресторан кој е препознатлив по добрата скара и по добрите специјалите, а се наоѓа во најпознатото туристичко место на охридското крајбрежје – Пештани.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...