20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија Охрид Кој пробал знае: Мусака од тиквички само во ресторан Вили-Пештани

Кој пробал знае: Мусака од тиквички само во ресторан Вили-Пештани

Translate (Eng):[gtranslate]

Летна, сочна и вкусна, баш како што му доликува на топлото време! Мусаката е
традиционално проверено јадење кое сите го обожаваме, па може да се каже и без
исклучок. А овој, пат, ви предлагаме да ја пробате со мали измени и во подобрена
летна верзија. Време е за мусака од тиквички со мелено месо во сос.

Oваа муска може да ја пробате во нашиот национален ресторан кој е препознатлив по добрата скара и по добрите специјалите, а се наоѓа во најпознатото туристичко место на охридското крајбрежје – Пештани.

РЕКЛАМА
- Реклами -